Super Cub C125

SVĚT V POHYBU

Popis

SNADNÝ. JEDNODUCHÝ. STYLOVÝ.

Přitažlivost modelu Super Cub nikdy nevyšla z módy.

Model Super Cub poskytuje již více než 60 let jednoduchou a spolehlivou přepravu milionům lidí po celém světě. Nikdy se neřídí módou, ale po celé desítky let vždy nastavuje laťku ostatním z hlediska použitelnosti, úspornosti a naprosté odolnosti. Skútr, který vyzařuje retro styl, je autentický do posledního šroubku, ale zároveň moderní v každém detailu, je stejně užitečný jako kdykoli předtím. Nyní se zcela novým, vzduchem chlazeným motorem, který zaručuje vyšší výkon a nižší spotřebu paliva, a s modernizovaným příjemně tlumeným zavěšením.

https://www.honda.cz/content/dam/central/motorcycles/125cc/super-cub-c125_2022/Overview/Mosaic/Honda%20-%20Super%20Cub%20C125%20-%20A%20machine%20for%20life.jpg/jcr:content/renditions/c3_r.jpg

STROJ STVOŘENÝ PRO ŽIVOT

Model Super Cub C125, stejně jako vždy, tvoří s jezdcem jedno tělo.

Vzpřímená jízdní poloha s rovnými zády poskytuje vynikající výhled do všech stran, sedlo je vyrobené z uretanové pěny s vysokou hustotou pro větší pohodlí a řídítka jsou uložená v pryžových silentblocích. Nový vzduchem chlazený motor se vstřikováním paliva generuje vyšší výkon s kultivovaným průběhem. Je také ještě úspornější. Stejně jako u prvního modelu je ovládání čtyřstupňové převodovky naprosto jednoduché díky automatické odstředivé spojce. Trubkový ocelový rám, teleskopické vidlice, dva zadní tlumiče (oba s vylepšenými pružinami) a litá hliníková 17palcová kola s bezdušovými pneumatikami zajišťují spolehlivé jízdní vlastnosti. Prémiovým prvkem je plné LED osvětlení a klíč Honda Smart Key. Pro větší flexibilitu je model Super Cub C125 dodáván s namontovaným sedlem spolujezdce.

Pevný a spolehlivý podvozek

Jisté a snadné řízení je pro model Super Cub 125 charakteristické a trubkový ocelový páteřový rám byl pečlivě vyrobený tak, aby vyvážil pevnost a ovladatelnost. Teleskopické vidlice se zdvihem 100 mm mají nové pružiny, které zlepšují ovládání; dvojité zadní tlumiče rovněž používají nové pružiny pro hladší jízdu na hrbolatých cestách, zatímco elegantní 17palcová litá hliníková kola a bezdušové pneumatiky zvyšují stabilitu a přesnost ovládání.

Moderní vymoženost

Model Super Cub C125 byl původně navržený jen pro jezdce, nyní se však dodává s připraveným sedlem a stupačkami pro spolujezdce. Veškeré osvětlení obstarávají výkonné LED a klíč Honda Smart Key je moderní vymoženost, kterou stačí mít blízko stroje, když chcete vyrazit. Ovládá také imobilizér jako dodatečnou ochranu proti krádeži a má funkci zpětné odezvy – po stisknutí tlačítka blikají kontrolky, které vám pomohou najít váš model Cub.

Nadčasový styl

Skútr, který pracuje pro vás a kolem vás. A i když vypadá jako retro, má to svůj důvod – silueta ve tvaru písmene S usnadňuje nasedání i sesedání. Jízdní poloha poskytuje skvělý výhled – přesně to, co potřebujete ve městě – a chrániče nohou poskytují dostatečnou ochranu před povětrnostními vlivy a větrem. Pro celodenní pohodlí jsou řídítka a sedlo uložené v pryžových silentblocích a stupačky jsou opatřeny pryžovými podložkami pro maximální přilnavost a pohodlí.

Efektivní každodenní spolehlivost

Model Super Cub C125 pohání zcela nový motor splňující normu EURO5. Vzduchem chlazený dvouventilový motor s rozvodem SOHC je odolný, snadno použitelný a úsporný. Maximální výkon činí 7,2 kW a spotřeba paliva je úžasná – s palivovou nádrží o objemu 3,7 l můžete urazit až více než 200 km. Čtyřstupňová převodovka je podle klasické tradice modelu Cub ovládána automatickou odstředivou spojkou, takže není třeba používat páčku spojky.

Pevný a spolehlivý podvozek

Jisté a snadné řízení je pro model Super Cub 125 charakteristické a trubkový ocelový páteřový rám byl pečlivě vyrobený tak, aby vyvážil pevnost a ovladatelnost. Teleskopické vidlice se zdvihem 100 mm mají nové pružiny, které zlepšují ovládání; dvojité zadní tlumiče rovněž používají nové pružiny pro hladší jízdu na hrbolatých cestách, zatímco elegantní 17palcová litá hliníková kola a bezdušové pneumatiky zvyšují stabilitu a přesnost ovládání.

https://www.honda.cz/content/dam/central/motorcycles/125cc/super-cub-c125_2022/Overview/Text-on-dark/Honda%20-%20Super%20Cub%20C125%20-%20Time%20machine.jpg/jcr:content/renditions/c5_r.jpg

STROJ ČASU

Výsledek snu jednoho konstruktéra.

Soichiro Honda hořel touhou přinést lidem radost z mobility. Jeho výtvor, model Super Cub, obstál ve zkoušce časem a za posledních 60 let jich bylo vyrobeno více než 100 milionů. A právě díky jeho užitečné genialitě ho dnes najdete na evropských ulicích. Super Cub C125 je stylovou, moderní evolucí revolučního stroje, který tak dlouho a tak tvrdě pracoval pro mnoho lidí.

 

 

 

Technické parametry
Motor:
Jednoválec, chlazený vzduchem, čtyřtaktní dvouventilový motor
Vrtání × zdvih (mm):
52,4 × 57,9 mm
Karburace:
Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Kompresní poměr:
9.3
Zdvihový objem motoru (cm3):
125 cm3
Max. výkon:
7,1 kw / 7 500 ot. za min
Max. točivý moment:
10,4 Nm / 5 000 ot. za min
Startér:
Elektrický
Přední brzdy:
220 mm s ABS
Zadní brzdy:
130 mm bubnová brzda
Přední zavěšení:
Teleskopická přední vidlice
Zadní zavěšení:
Dva tlumiče
Velikost přední pneumatiky:
70/90-17M/C 48P
Velikost zadní pneumatiky:
80/90-17M/C 50P
Přední kola:
17" (17M/C x MT1,85) lité hliníkové
Zadní kola:
17" (17M/C x MT1,85) lité hliníkové
Rozměry (D × Š × V) (mm):
1 915 x 720 x 1 000 mm
Typ rámu:
Ocelový z trubek
Objem palivové nádrže:
3,7 l
Spotřeba paliva:
1,5 l / 100 km
Světlá výška (mm):
125 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost (kg):
109 kg
Výška sedla (mm):
780 mm
Závlek (mm):
71 mm
Rozvor (mm):
1 245 mm
Spojka:
Automatická odstředivá spojka v olejové lázni
Převodovka:
4stupňová
Barevná provedení
Matt Axis Grey Metallic