SH 125i

Inovace 2020

Popis

Nemilosrdná elegance

VYTVOŘEN Z ÚSPĚCHU

To nejlepší nemůžete přehlédnout.

Život ve městě běží velkým tempem. Neustále řešíme, kde a kdy máme být, a jak s tím vším udržet krok. A užít si při tom spoustu zábavy. Všechno to zvládneme díky instinktu i genetické výbavě, stejně jako náš nádherný, zbrusu nový skútr SH125i. Díky jeho elegantnímu, svěžímu sportovnímu vzhledu doplněnému o výkonnější, úspornější 4ventilový 4taktní motor eSP+ vybavený systémem HSTC zůstanete na čele smečky.

Ultramoderní mobilita

Pro vyšší pohodlí byl integrován USB port, který umožňuje nabíjení na cestách. Pečlivá změna geometrie zavěšení zadního kola zvýšila kvalitu a komfort jízdy pro řidiče i spolujezdce. Zcela nový přístrojový panel LCD ukazuje jasně a přesně to, co potřebujete vědět, a plně LED osvětlení je ostré a vysoce viditelné.

Snadná jízda

Inteligentní klíček Honda Smart Key ovládá zapalování, sedadlo, plnicí víčko a zámek řízení přímo z vaší kapsy. Doplňkový chytrý horní kufr se automaticky uzamkne a jednoduše se otevře pomocí tlačítka umístěného na nosiči. K dispozici je také výběr extra ochrany před nepříznivým počasím, jako je třeba čelní štít nebo kryty rukou pro zimní dojíždění.

Ostrý a jasný informační displej LCD

Nový displej LCD zobrazuje všechny výstražné kontrolky, včetně inteligentního klíče Smart Key, HSTC/ABS a vypnutí motoru při volnoběhu, přehledně kolem středového digitálního rychloměru a počítadla ujetých kilometrů. Všechny operace na přístrojovém panelu se provádějí pomocí tlačítek A/B na levé rukojeti řídítek.

Plně LED osvětlení pro perfektně ostré vidění

Mimořádně stylový a elegantní světlomet umístěný na aerodynamickému krytu je vybaven centrálním dálkovým světlem rozdělujícím dvě potkávací světla, zatímco obrysová světla jsou umístěna nad nimi na konzole na řídítkách. Zadní světlo je také LED, stejně jako vpředu s chromovaným rámečkem.

Odolný a lehký rám

Výška sedla je velmi příjemných 799 mm. Nový lehký, vysoce pevný trubkový ocelový rám je odolný a představuje základ vynikající ovladatelnosti skútru SH125i. Je doplněn 7litrovou palivovou nádrží pod rovnou podlahou pod nohama jezdce, což uvolňuje další úložný prostor.

Vylepšené zavěšení zadního kola vyhlazuje otřesy

Dvojité zadní tlumiče umožňují pětikrokové nastavení předpětí pružiny se zdvihem osy 83 mm. Pro jízdní komfort byl úhel zavěšení motoru a úhel zavěšení zadního kola optimalizovány pro dokonalejší tlumení nárazů a lepší ovladatelnost.

Zcela nový 4ventilový motor eSP+

Kapalinou chlazený 4ventilový motor eSP+ přináší vyšší zrychlení a maximální rychlost než 2ventilový motor, který nahradil, a disponuje systémem kontroly trakce Honda (HSTC) zajišťujícím lepší řízení trakce zadního kola. Motor splňuje normu EURO5 a dosahuje velmi nízké spotřeby 2,25 l/100 km.

VĚTŠÍ ÚLOŽNÝ PROSTOR

VÍCE MÍSTA PRO VELKÉ VĚCI. A TAKÉ DROBNOSTI. Přesunutím 7litrové palivové nádrže pod podlahu a změnou konstrukce trubkového ocelového rámu jsme u skútru SH125i uvolnili spoustu užitečného místa, a to o více než 50 %. 10 litrů navíc znamená celkových 28 litrů úložného prostoru pod sedadlem, takže si do něj můžete snadno uložit celoobličejovou helmu, když ji nechcete nosit s sebou, a ještě spoustu dalších věcí.

INTEGROVANÁ USB NABÍJEČKA

VŽDY BUĎTE V KONTAKTU. Když jste na cestě, může vybité mobilní zařízení znamenat nepříjemnost. Proto jsme do úložného prostoru pod sedadlem nenápadně integrovali USB zásuvku. Nepotřebujete žádný adaptér. Stačí zapojit kabel od svého zařízení a vyrazit na cestu. V pohodě tak dojedete až do cíle.

Honda SH125i, pravý přední poloprofil s jezdcem ve městě

VYLEPŠENÝ DYNAMICKÝ VÝKON

Nový kapalinou chlazený 4ventilový motor eSP+ našeho skútru SH125i je rychlejší, úspornější a čistší než kdy předtím.

Aby se náš skútr SH125i udržel na špici, vybavili jsme jej přepracovaným kapalinou chlazeným 4ventilovým 4taktním motorem eSP+ o objemu 124,8 ccm, který hladce dosahuje vyššího výkonu (9,2 kW při 8250 ot.) a točivého momentu (11,4 Nm při 6500 ot.). Rozjezd ze stání i akcelerace při jízdě, stejně jako maximální rychlost, jsou tak vyšší než u předchozí generace modelu SH125i. A to se v rušném provozu hodí.

Úsporný a čistý

Spotřeba paliva (bez aktivovaného vypnutí motoru při volnoběhu) klesla z 2,31 l/100 km u 2ventilového motoru eSP+ na 2,24 l/100 km u 4ventilového motoru eSP+ (režim WMTC). Pro majitele, stejně jako pro jeho stroj, který většinu svého času stráví v městském prostředí, je důležité, že motor eSP+ skútru SH125i nyní splňuje normu EURO5. Povolené emise výfukových plynů stanovené normou EURO5 jsou přitom výrazně nižší oproti normě EURO4.

 

Technické parametry
Motor:
Kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec SOHC
Max. výkon:
9,2 kW / 8 250 ot. za min
Max. točivý moment:
11,4 Nm / 6 500 ot. za min
Vrtání × zdvih:
53,5 mm x 55,4 mm
Karburace:
Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Kompresní poměr:
11,5 : 1
Zdvihový objem motoru:
124,5 cm3
Kapacita oleje:
0,9 l
Startér:
Elektrický
ABS System:
dvoukanálové ABS
Přední brzdy:
240 mm kotouč s třípístkovým třmenem
Zadní brzdy:
240 mm kotouč s jednopístkovým třmenem
Přední zavěšení:
Teleskopická o průměru 33 mm
Zadní zavěšení:
Kyvná vidlice se dvěma tlumiči
Velikost přední pneumatiky:
100/80 - 16"
Velikost zadní pneumatiky:
120/80 - 16"
Přední kola:
16M/C x MT2,50
Zadní kola:
16M/C x MT2,75
Kapacita akumulátoru (V – Ah):
YTZ8V 7Ah MF
Úhel sklonu:
26°
Rozměry (D × Š × V):
2 085 mm x 740 mm x 1 129 mm
Typ rámu:
Ocelový z trubek
Objem palivové nádrže:
7 litrů
Spotřeba paliva:
2,42 l/100 km
Světlá výška:
142 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost:
136,5 kg
Výška sedla:
799 mm
Závlek:
85 mm
Rozvor:
1 353 mm
Spojka:
Automatická, odstředivá
Stálý převod:
Klínový řemen
Typ převodovky:
Variátor
Přístroje:
LCD dislej, výstražná světla, Smart Key, kontrola trakce HSTC / ABS, Start-Stop systém
Zadné světlo:
LED
USB zásuvka:
Ano
Barevná provedení
Pearl Splendor Red
Timeless Gray Metallic
Pearl Cool White
pearl Nightstar Black