Monkey

ODVAŽTE SE

Popis

UDĚLEJTE SI ČAS

Ve městě. Buďte tam, kde chcete být a kdy tam chcete být. A užívejte si každý okamžik.

Když motocykl Monkey s novým zářivě modrým lakem poprvé uvidíte, usmějete se. Když se na motocyklu Monkey poprvé svezete, budete mít na tváři zaručeně ten největší úsměv, zejména díky jeho zbrusu novému motoru. Je dost malý, aby ho bylo možné umístit na karavan a protáhnout mezerami v městském provozu, kterými nic jiného neprojede. Monkey však hlavně přináší naprostou a základní radost z jízdy. A v tom tkví jeho krása.

https://www.honda.cz/content/dam/central/motorcycles/125cc/monkey_2022/Overview/Mosaic/Honda%20-%20Monkey%20-%20Small%20bike%20big%20heart.jpg/jcr:content/renditions/c3_r.jpg

MALÝ MOTOCYKL S VELKÝM SRDCEM

Jste připraveni jezdit na něčem úplně jiném?

Modelu Monkey se nic jiného nevyrovná. Má svůj osobitý styl. A charakter, který se nedá k ničemu přirovnat. Chromovaná, vysoce posazená řídítka, a navíc rám, kyvná vidlice a tlumiče nalakované stejnou barvou jako drobná palivová nádrž – a vysoce zvednuté blatníky – to vše přitahuje pozornost, stejně jako mohutné pneumatiky s blokovým vzorkem. V jeho nitru se ale skrývá úplně nový, úsporný vzduchem chlazený motor o objemu 125 ccm a pětistupňová převodovka, které jsou přišroubované do robustního podvozku s brzdovým systémem ABS řízeným jednotkou IMU. Navíc je malý a lehký, váží pouhých 104 kg, má pohodlné sedlo ve výšce pouhých 775 mm nad zemí. Malý motocykl s velkým srdcem, který je zkonstruovaný tak, aby vás bavil. To je Monkey.

Nový účinný motor a 5stupňová převodovka

Zcela nová vzduchem chlazená pohonná jednotka modelu Monkey o objemu 125 ccm splňující normu EURO5 je vyladěná tak, aby poskytovala příjemný a flexibilní výkon v městském provozu. Díky technologiím s nízkým třením a vstřikování paliva PGM-FI je také hospodárný. Pětistupňová převodovka se ovládá spojkou, stejně jako u velkého motocyklu, a díky dalšímu převodu jsou delší jízdy ještě příjemnější.

Odolný podvozek

Kdo ví, kam vás Monkey zavede. Proto jsme mu pro jistotu dali do vínku trochu odolnosti. Jeho ocelový rám kostry poskytuje pevnost a stabilitu společně s oválnou kyvnou vidlicí. Přední obrácené vidlice (USD) mají prvotřídní povrchovou úpravu Alumite a jsou doplněné dvojitými zadními tlumiči – nyní s dvoustupňovými pružinami pro větší pohodlí – a 104mm zdvihem osy. Tlusté 12palcové pneumatiky s blokovým vzorkem zaručují hladkou jízdu a sedlo je vyrobené z pohodlného uretanu s vysokou hustotou.

Zábavný styl, ještě zábavnější nový lak

Původní Monkey byl ikonou 70. let. Představoval dvoukolový stroj, za který jste se nestyděli, a od té doby se nic nezměnilo. Náš styl Monkey pro 21. století, s vysoce posazenou přední částí a zadními blatníky z chromované oceli – a navíc sugestivně oraženým krytem výfuku a vysoce posazenými řídítky, vzdává hold originálu. A aby získal dokonalý moderní styl, pyšní se lakem Pearl Glimmering Blue.

Plné LED osvětlení

A abychom zajistili, že Monkey bude ještě více vyčnívat z davu, vybavili jsme ho plným LED osvětlením – i ukazateli směru. Klíč obsahuje systém Answer Back, který způsobí, že světla zablikají po stisknutí tlačítka, takže svůj stroj Monkey najdete spolehlivě na každém parkovišti.

Moderní přístroje

Vzhled je ve stylu retro, ale kruhový přístrojový panel je plný LCD a zahrnuje rychloměr (který šibalsky zamrká při zapnutí zapalování), počítadlo ujetých kilometrů s dvěma denními počítadly kilometrů a ukazatel hladiny paliva s šesti segmenty.

Brzdění s ABS řízené jednotkou IMU

Monkey není jen zábavný, je i chytrý. Jednokanálové ABS je řízeno jednotkou měření setrvačnosti (IMU), takže se zadní část motocyklu nebude při prudkém brzdění zvedat. Brzdění zajišťují 220mm přední kotouč a 190mm zadní kotouč.

MY VYRÁBÍME MOTOCYKLY

Vy čarujete.

Monkey je pocit. Bezstarostného života v daný okamžik a vytváření vzpomínek na dnešek a budoucnost. Jeho historie u značky Honda se vrací až do roku 1961 – svět tehdy vypadal jinak – ale to, co tehdy představovala, čím byla a co znamenala je stejně důležité i dnes. Monkey je svoboda na dvou kolech ve své nejčistší podobě.

 

Technické parametry
Motor:
Vzduchem chlazený dvouventilový jednoválec
Vrtání × zdvih (mm):
50,0 x 63,1 mm
Karburace:
Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Kompresní poměr:
10,0 : 1
Zdvihový objem motoru (cm3):
124 cm3
Max. výkon:
6,9kW / 6 750 ot. za min.
Max. točivý moment:
11Nm / 5 500 ot. za min.
Startér:
Elektrický
Přední brzdy:
220mm jednokotoučová s IMU-ABS
Zadní brzdy:
190mm jednokotoučová jednopístková
Přední zavěšení:
USD vidlice, 100mm zdvih
Zadní zavěšení:
Dva tlumiče, 102mm zdvih
Velikost přední pneumatiky:
120/80-12M/C 65J
Velikost zadní pneumatiky:
130/80-12M/C 69J
Přední kola:
Vícepaprskové kolo z hliníkové slitin
Zadní kola:
Vícepaprskové kolo z hliníkové slitin
Rozměry (D × Š × V) (mm):
1 710 x 755 x 1 030 mm
Typ rámu:
Ocelový rám
Objem palivové nádrže:
5,6 l
Spotřeba paliva:
1,5 l / 100 km
Světlá výška:
175 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost (kg):
104 kg
Výška sedla (mm):
775 mm
Závlek (mm):
82 mm
Rozvor (mm):
1 145 mm
Spojka:
Mokrá spojka
Převodovka:
4stupňová
Barevná provedení
Pearl Shining Black
Pearl Nebula Red
Banana Yellow