FORZA 750 DCT

RANNÍ PTÁČATA – JEZDCI FORZA

Popis

FORZA 750

SMĚLÝ TAH

Modely Forza už znáte. Naše rodina špičkových skútrů je vybavená moderními technologiemi a ostrým sportovním výkonem a vyznačuje se soudobým a poutavým stylem. A jako vrchol řady jsme vytvořili nový model Forza 750. Ať už potřebujete být ve městě, nebo mimo město, ať už jedete na jednání, nebo jen tak pro radost, vždy vám nabídne kombinaci ostrého a kompaktního vzhledu a pohodlí a praktičnosti třídy GT – to vše s dechberoucí odezvou jeho dvouválcového motoru s objemem 745 cm3, brzdovým systém jako u motocyklů a vysoce kvalitním zavěšením.

V SEDLE JAKO DOMA!

NEUSTÁLE V POHYBU

Jako se nikdy nezastavíte vy, tak nezastavuje ani Forza 750.
Tento skútr jsme vybavili prvotřídními funkcemi, se kterými můžete žít podle svých představ. S permanentním připojením chytrého telefonu a přístrojovým panelem s plnobarevným TFT displejem budete vždy v obraze. Můžete si vybrat ze tří výchozích režimů jízdy a vlastního upraveného režimu a okusit plynulost šestistupňové dvouspojkové převodovky (DCT). O trakci zadní pneumatiky se v každé sekundě jízdy stará systém kontroly trakce Honda (HSTC).

NÁŠ DOKONALÝ SKÚTR GT

Nejprve jsme si položili otázku. Jak by vypadal dokonalý skútr GT? Proto jsme zkoumali všechny aspekty výkonu. A našli jsme odpovědi. Za prvé musí být dostatečně kompaktní, aby měl výhodu v silničním provozu a snadno se parkoval, ale zároveň musí být dostatečně pohodlný i pro dvě osoby s dostatkem prostoru pro nohy jezdce. Dále musí mít styl, který zaujme na první pohled, za jízdy i na místě. Samozřejmostí je silný a dostatečně výkonný motor, se kterým bude jízda zábavná, a podvozek, který zajistí ovladatelnost a nabídne vynikající aerodynamické vlastnosti i ve velkých rychlostech. A jakožto dopravní prostředek musí svému jezdci usnadnit život s využitelným prostorem pod sedadlem a řadou praktických detailů, se kterými je život prostě lepší.

SVOBODNÁ JÍZDA

Jízda je pochopitelně jedinečným potěšením.
Ovšem pokud si potřebujete něco vyřídit, pomůže vám nový systém hlasového ovládání chytrého telefonu Honda, který vaše zařízení spojí s přístrojovým panelem s pětipalcovým TFT displejem a spínači na levé rukojeti řídítek. Můžete tak využívat navigaci, hovory, zprávy a hudbu.
Čas je cenný – proto vám ho ušetří systém Smart Key. Stačí mít v kapse ovladač, který ovládá bezklíčový systém zapalování, zámek řízení, kryt plnicího otvoru nádrže a sedadlo. Zároveň také otevírá a zamyká (volitelný) chytrý horní kufr.

A vyplatí se být vidět, takže jsme přidali funkci nouzového zastavení. Když prudce zabrzdíte, zadní směrová světla začnou blikat, aby upozornila účastníky provozu za vámi. A navíc máte o starost méně, protože se směrová světla automaticky vypínají. Veškeré osvětlení využívá mimořádně úsporné LED diody, které na silnici zajišťují vysokou viditelnost...
NEMÁTE ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ NA VELKOU MOTORKU? NEVADÍ! HONDA MYSLELA I NA VÁS A PŘIPRAVILA PRO VÁS FORZU 750 V ÚŠKRCENÉ VERZI SE 35KW.
TATO VEZRE SE DÁ JEDNODUŠE ZASE OTEVŘÍT NA PLNÝCH 43,1 KW.

Technické parametry
Typ motoru: :
Kapalinou chlazený, 4taktní, 8ventilový, řadový 2válec SOHC
Vrtání x zdvih: :
77 mm x 80 mm
Zdvihový objem: :
745 cm3
Kompresní poměr: :
10,7 : 1
Max. výkon: :
43,1 kW / 6 750 ot./min. (35 kW / 6 000 ot./min.)
Max. kroutící moment: :
69 Nm / 4 750 ot./min. (65 / 4 000 ot./min.)
Spouštění motoru::
Elektrické
Převodovka: :
6stupňová dvouspojková převodovka
Rozvor: :
1 580 mm
Výška sedla: :
790 mm
Světla výška: :
135 mm
Objem nádrže: :
13,2 litru
Pneumatiky - přední: :
120/70-R17M/C
Pneumatiky - zadní: :
160/60-R15M/C
Odpružení - přední: :
Inverzní 41mm, zdvih 120 mm
Odpružení - zadní: :
Tlumič Monoshock, kyvné rameno Pro-Link, zdvih 120 mm
Brzdy - přední: :
Hydraulické, se dvěma 310mm kotouči a radiálními 4pístovými třmeny
Brzdy - zadní: :
Hydraulická, s jedním 240mm kotoučem a s 1pístovým třmenem
Provozní hmotnost: :
235 kg
Barevná provedení
Jeans Blue Metallic
Graphite Black
Candy Chromosphere Red
Matt Beta Silver Metallic