MONKEY

novinka 2018 - Nedospělost v nejlepším

Popis

TOTO JE MONKEY
Co víc potřebujete?

Monkey má vlastní styl. A charakter, který se nedá k ničemu přirovnat. Chromovaná, vysoce posazená řidítka, a navíc rám, kyvná vidlice a tlumiče nalakované stejnou barvou jako drobná palivová nádrž – a vysoce zvednuté blatníky – to vše přitahuje pozornost. Stejně jako mohutné pneumatiky s blokovým vzorkem. Pod kapotou se však nachází kvalitně postavená motorka se spolehlivým a ekonomickým, vzduchem chlazeným 125ccm motorem přišroubovaným k odolnému rámu, který se vyznačuje brzděním ABS řízeným jednotkou IMU. Také je malý a lehký, váží pouhých 107 kg, s pohodlným sedlem umístěným 775 mm od země. Je mnohem víc než hračka. Motorka každým coulem. Je to Monkey.

VZPOMEŇTE SI NA POSLEDNÍ VERZI
Usmívali jste se v helmě?

Když poprvé uvidíte model Monkey, usmějete se. Když se s modelem Monkey poprvé projedete, zaručeně vám roztáhne koutky úst uvnitř helmy na maximum. Je dost malý, aby ho bylo možné umístit na karavan a protáhnout mezerami v dopravě, kterými nic jiného neprojde. Monkey je však hlavně o naprosté a základní radosti z jízdy. A podle nás na tom není nic špatného.

Tato motorka je nabitá funkcemi a doplňky, které přispívají k dokonalejší jízdě.

Funky styl

Původní Monkey se stal ikonou 70. let. Představoval dvoukolovou mašinu, na které vás museli vidět, a od té doby se nic nezměnilo. Náš nový Monkey styl, s vysoce posazenou přední částí a zadními blatníky z chromované oceli – a navíc evokativně oražený kryt výfuku a vysoce posazená řidítka, vzdávají poctu originálu. A tak nějak vypadá ještě divočeji.

Robustní jednoduchost

To je Monkey v kostce. A jeho spolehlivý motor je stejný. Vzduchem chlazená, vodorovná pohonná jednotka 125 ccm SOHC se vstřikováním paliva je vyladěná tak, aby zajistila příjemný výkon okolo města s výkonem 6,9 kW při 7 000 ot/min a 11 Nm při 5 250 ot/min. Čtyřrychlostní převodovka je řízena spojkou, stejně jako u velkých motorek.

Odolný podvozek

Kdo ví, kam vás Monkey zavede. Proto jsme mu pro jistotu dali do vínku trochu odolnosti. Jeho ocelový rám kostry poskytuje pevnost a stabilitu společně s oválnou kyvnou vidlicí. USD (Up Side Down) přední vidlice se pyšní prémiovou povrchovou úpravou z Alumitu a jsou doplněny dvojitými zadními tlumiči se zdvihem nápravy 104 mm. Maximální světlá výška činí 160 mm, tlusté 12palcové pneumatiky s blokovým vzorkem přináší hladkou jízdu a sedadlo je vyrobeno z pohodlného uretanu s vysokou hustotou.

Brzdění s ABS řízené jednotkou IMU

Monkey není jen hezký, je i chytrý. Jednokanálové ABS je řízeno jednotkou měření setrvačnosti (IMU), takže se zadní část motorky nebude při prudkém brzdění zvedat. Brzdění zajišťují 220mm přední kotouč a 190mm zadní kotouč.

Moderní přístroje

Vzhled je ve stylu retro, ale kruhový přístrojový panel je plný LCD a zahrnuje rychloměr (který šibalsky zamrká při zapnutí zapalování), počítadlo ujetých kilometrů s dvěma denními počítadly ujetých kilometrů a ukazatel hladiny paliva s šesti segmenty.

Technické parametry
Motor:
Vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválec se 2 ventily
Vrtání × zdvih (mm):
52,4 x 57,9
Karburace:
Elektronické vstřikování paliva
Kompresní poměr:
9,3:1
Zdvihový objem motoru (cm3):
125 cm3
Max. výkon:
6,9kW / 7 000 ot. za min
Max. točivý moment:
11 Nm / 5 250 ot. za min
Startér:
Elektrický
Přední brzdy:
Hydraulická 220 mm s ABS
Zadní brzdy:
Hydraulická 190 mm
Přední zavěšení:
Teleskopická převrácená vidlice se zdvihem 100 mm
Zadní zavěšení:
Dva tlumiče se zdvihem 104 mm
Velikost přední pneumatiky:
120/80-12 65J
Velikost zadní pneumatiky:
130/80-12 69J
Přední kola:
desetipaprskové lité z hliníku
Zadní kola:
desetipaprskové lité z hliníku
Rozměry (D × Š × V) (mm):
1 710 x 755 x 1 029mm
Typ rámu:
Ocelový z trubek
Objem palivové nádrže:
5,6 litru
Spotřeba paliva:
1,5 l/100 km (WMTC)
Světlá výška (mm):
160 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost (kg):
107 kg
Výška sedla (mm):
776 mm
Závlek (mm):
82 mm
Rozvor (mm):
1 155 mm
Spojka:
V olejové lázni
Převodovka:
4stupňová manuální
Barevná provedení
Banana Yellow
Pearl Shining Black
Pearl Nebula Red