CRF 1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

Únik do naprosté svobody. *Novinka 2020

Popis

TO JE TO, ČEMU ŘÍKÁME PERFEKTNÍ DEN.

Vidíte ten další obzor, pod tou nádhernou kopulí kobaltově modré oblohy? Samozřejmě, že vidíte. Ale díváte se ještě dál. Přemýšlíte, co najdete za třemi dalšími obzory. Známe ten pocit. A proto jsme vyrobili model Africa Twin Adventure Sports – připravený na cestu po světě s vyspělými technologiemi a prémiovými funkcemi.

HRDELNÍ ZVUK DVOUVÁLCOVÉHO MOTORU.

Nechte krajinu ubíhat a užívejte si nejlepší cestu k dobrodružství, která existuje – k tomu vám zahraje působivý dvouválcový motor (nejlépe je slyšet se sluchátky)

KONSTRUKCE MODELU ADVENTURE SPORTS

Motocykl Africa Twin Adventure Sports nabízí dokonalé provedení pro dlouhé cesty. Přední aerodynamická kapotáž, která byla zkonstruována tak, aby zajišťovala pohodlí a řádně plnila svou funkci, poskytuje ochranu, zatímco výškově nastavitelný čelní štít umožňuje přizpůsobit proudění vzduchu. Palivová nádrž o objemu 24,8 l poskytuje větší nezávislost, zatímco velký spodní ochranný kryt motoru a špičkové hliníkové panely chrání stroj.

 

VÝKONNĚJŠÍ MOTOR O OBJEMU 1100 CCM

Když zatížíte motocykl spolujezdcem a zavazadly, potřebujete motor, který silně zareaguje na každý impuls, zejména při přejíždění. Z tohoto důvodu jsme náš řadový dvouválcový motor vyladili tak, aby se zvýšil maximální výkon o 5 kW a maximální točivý moment o 5 Nm. Současně jsme dosáhli zvýšení výkonu v celém rozsahu otáček. Nová hlava válců, těleso škrticí klapky a jednotka ECU zajišťují přesné řízení škrticí klapky.

ELEKTRONICKÉ NASTAVENÍ ODPRUŽENÍ SHOWA ZA JÍZDY

Optimální nastavení odpružení po celou dobu. To není jen teorie. Volitelné odpružení SHOWA EERA™ řídí tlumicí sílu v závislosti na výběru režimu a speciální jednotka ECU odpružení získává v reálném čase informace z předního a zadního snímače zdvihu, jednotky IMU a systému náklonového ABS pro jízdu v zatáčkách. Předpětí zadní pružiny lze také nastavit elektronicky při stání podle zatížení motocyklu.

DOTYKOVÝ DISPLEJ TFT

Zapojte se do cesty. Plnobarevný dotykový displej TFT s úhlopříčkou 6,5 palce nabízí podmanivý výběr režimů jízdy, snadné ovládání navigace a připojení Bluetooth pro chytrý telefon nebo zvukový systém. Aplikace Apple CarPlay® nabízí bezproblémové zrcadlení a správu aplikací pro zařízení iPhone nebo uskutečňování hovorů přes dotykový displej.

 

DUÁLNÍ LED SVĚTLOMETY S DRL A SVĚTLA POHYBLIVÁ V ZÁVISLOSTI NA ŘÍZENÍ

Nový duální LED světlomet poskytuje pronikavý paprsek a nabízí také duální světla pro denní svícení (DRL), která se automaticky přizpůsobují intenzitě okolního osvětlení a poskytují jasné a velmi dobře viditelné světlo pro zvýšení bezpečnosti. Doplňková světla pohyblivá v závislosti na řízení používají rychlost a úhel náklonu k automatickému osvětlování mrtvých úhlů při projíždění zatáček ve tmě.

ZAŽIJTE DOBRODRUŽNOU VYJÍŽĎKU NA MODELU ADVENTURE.

Když jste v sedle celý den, den za dnem, na maličkostech záleží.

Při navrhování modelu Africa Twin Adventure Sports jsme se zaměřili na pohodlí, protože velká palivová nádrž vám umožní dlouhou jízdu. Rozšířená přední strana aerodynamické kapotáže nabízí dobrou ochranu proti větru, zatímco výškově nastavitelný čelní štít umožňuje snížit turbulence kolem hlavy jezdce. A aby se zlepšila bezpečnost, nové duální LED reflektory obsahují funkci denního svícení (DRL) pro konzistentní viditelnost během dne. Zahrnují také světla pohyblivá v závislosti na řízení, která – podle rychlosti a úhlu náklonu – automaticky osvětlují slepé úhly. Zatímco se tempomat stará o velké vzdálenosti, vyhřívané rukojeti se postarají o to, aby vaše ruce byly v teple; je zde také nabíjecí zásuvka příslušenství. A bezdušové pneumatiky znamenají snadné silniční opravy.

 

PLNĚ ZATÍŽEN PRO DLOUHÉ CESTY.

Je čas objevovat? Není lepšího parťáka pro vaše cesty, ať už cesta vede kdekoliv.

Vybavili jsme model Africa Twin Adventure Sports praktickými funkcemi, které vám pomohou jet daleko. Opravdu daleko. A je také plný technologií na podporu vaší cesty. Stejně jako v případě modelu Africa Twin má čtyři předem nastavené režimy jízdy a dva nastavitelné uživatelské režimy, dynamické ovládání měření setrvačnosti (IMU), systém HSTC, systém náklonového ABS pro jízdu v zatáčkách a systém řízení trakce Wheelie Control, který lze snadno spravovat na dosah ruky pomocí dotykové obrazovky TFT, pomocí aplikace Apple CarPlay® a připojením Bluetooth.

Volitelné odpružení SHOWA EERA

Když si přijdete vybrat nový model Africa Twin Adventure Sports – a protože kdo ví, kam vaše cesta povede – je zde možnost ELEKTRICKÉHO NASTAVENÍ ODPRUŽENÍ SHOWA ZA JÍZDY (SHOWA EERA) pro optimální nastavení odpružení. Tři přednastavené režimy pokrývají všechny scénáře jízdy po městě a jízdu mimo silnici. Předpětí zadní pružiny lze také nastavit elektronicky při stání, ať už se jedná o jízdu o samotě, nebo se spolujezdcem a zavazadly.

Technické parametry
Vrtání × zdvih:
92,0 mm x 81,5 mm
Kompresní poměr:
10,1:1
Zdvihový objem motoru:
1084 cm3
Systém zapalování:
Electronické zapalování, digitální tranzistor
Max. výkon:
75 kW při 7 500 ot./min. (95/1/ES)
Max. točivý moment:
105 Nm při 6 250 ot./min. (95/1/ES)
Startér:
elektrický
Rozměry (D × Š × V):
2332 mm X 960 mm X 1558 mm
Světlá výška:
250 mm
Pohotovostní hmotnost:
238 kg
Startér:
elektrický
Vrtání škrticí klapky:
46 mm
Kapacita akumulátoru (V – Ah):
12V-6Ah Li-ion baterie
Rozměry (D × Š × V):
2332 mm X 960 mm X 1558 mm
Typ rámu:
Ocelový částečně dvojitý kolébkový rám
Objem palivové nádrže:
24,8 litru
Spotřeba paliva:
4,9 l/100 km (WMTC)
Světlá výška:
250 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost:
238 kg
Výška sedla:
standardní výška 870 mm / snížená poloha 850 mm (možnost dokoupit nižší 825 mm, nebo vyšší 895 mm sedlo)
Závlek:
113 mm
Rozvor:
1575 mm
Spojka:
vícelamelová s vinutými pružinami v olejové lázni, hliníková antihopingová spojka
Ovládání spojky:
spojkové lanko
Stálý převod:
Řetěz s těsnicími O-kroužky
Převodovka:
6stupňová
Typ převodovky:
6stupňová manuální se stálým záběrem
Quick Shifter:
V nabídce originálního příslušenství
ABS System:
Náklonové dvoukanálové s IMU a vypínatelným ABS na zadní brzdě
Přední brzdy:
Dva hydraulické 310mm kotouče s hliníkovou hlavou a radiálně uchycenými čtyřpístkovými třmeny se sintrovanými destičkami, ABS
Zadní brzdy:
Hydraulický 256mm kotouč s dvoupístovým třmenem, vypínatelným ABS a destičkami ze sintrovaného materiálu
Přední zavěšení:
převrácená teleskopická vidlice kartridžového typu Showa 45 mm s hydraulickým nastavením předpětí a útlumu (komprese a odskok), zdvih 230 mm
Zadní zavěšení:
monobloková hliníková litá kyvná vidlice s přepákováním Pro-Link a plynovým tlumičem SHOWA, hydraulické nastavení předpětí a útlumu, dráha osy kola 220 mm
Přední pneumatiky:
Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T nebo Metzeler KAROO STREET
Velikost přední pneumatiky:
90/90-R21 bezdušová
Velikost zadní pneumatiky:
150/70-R18 bezdušová
Zadní pneumatiky:
Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T nebo Metzeler KAROO STREET
Přední kola:
21M/C x MT2,15 hliníkový ráfek s drátovým výpletem
Zadní kola:
18M/C x MT4,00 hliníkový ráfek s drátovým výpletem
Barevná provedení
Pearl Glare White Tricolor
Darkness Black Metallic