CB300R

Výrazný, elegantní streetový motocykl spojující energický výkon a agresivní nový vzhled.

Popis

Renegát v retro stylu

Svůj temperament nijak neskrývá.

Má agresivní, výrazný nový vzhled s kontrastujícími kryty chladiče z kartáčované slitiny, černočerným motorem a podvěšeným, nahoru zahnutým výfukem. Zbrusu nový rám z ocelových trubek a mohutně působící 41mm převrácená přední vidlice zaručují hbitost a ovladatelnost i charakter. Odlehčeny jsou naproti tomu světlomet, koncové světlo i směrová světla, protože všechna využívají technologii LED. Tento motocykl je předurčen být vidět a nikde nezanikat.

Obnažený až na kost

Motocykl CB300R je zábavný, hospodárný, snadno ovladatelný a vyznačuje se bezproblémovou údržbou.

Ideální pro mladé jezdce, kteří chtějí přesedlat na silnější stroj, a pro ty, kdo chtějí získat větší zkušenosti a jistotu při jízdě na dvou kolech. Drsný vzhled zde není jen na okrasu, důraz je kladen, podobně jako u modelu CB1000R, na optimální využití kovu. Je to drsňák, který umí vyzvat na souboj uličky města a současně to pořádně rozjet na otevřených silnicích. Co potřebujete víc?

Jasnější světla

Všechna světla a indikátory u modelu CB300R jsou typu LED. Na první pohled zaznamenáte tenký kulatý světlomet s rámečkem kovového vzhledu. Nezaměnitelný světelný prstenec světla pro denního svícení přitahuje pozornost stejně jako uspořádání LED ve dvou řadách.

Dokonalá stabilita

Robustní USD vidlice o průměru 41 mm a zadní tlumič s pětistupňovým nastavitelným předpětím, upevněný na ocelové kyvné vidlici Pro-Link, zajišťují modelu CB300R živou ovladatelnost.

Bezpečnější brzdění

Vlnitý kotouč přední brzdy je osazen radiálním čtyřpístkovým třmenem. Zadní dvoupístkový třmen svírá vlnitý kotouč o průměru 220 mm a oba třmeny reguluje dvoukanálový systém ABS. Vyspělý systém, který využívá jednotku měření setrvačnosti (IMU), zajišťuje dokonalé vyvážení brzdné síly na předním a zadním kole a citlivou odezvu za libovolných podmínek.

Stvořen pro město

Kryty chladiče z leštěného hliníku kontrastují s černou povrchovou úpravou motoru a zdůrazňují nekompromisní styl tohoto nového stroje kategorie Street.

Dynamický styl

Dvoukomorový výfuk obepíná temnou siluetu jednoválcového motoru a pokračuje dynamicky zvednutým tlumičem. Kontrast černé povrchové úpravy a chromu dodává designu stylový a agresivní vzhled.

Rychlost a výkon

Stroj nízké kubatury s neuvěřitelným výkonem.

Kompaktní vysokootáčkový motor o objemu 286 ccm poskytuje maximální výkon 23,1 kW při 8 500 ot/min a s točivým momentem 27,9 Nm při 7 500 ot/min vám ihned po rozjezdu vykouzlí úsměv na tváři. Nezapomeňte se pevně držet, protože jakmile se před vámi otevře rovinka, urazíte s využitím šestistupňové převodovky 200 metrů za pouhé 9,2 sekundy.
Rám

Rám modelu CB300R vychází z designu motocyklu CB1000R, využívá však vlastní konstrukční řešení z lisovaných ocelových trubek. Robustní vzhled přispívá rovněž k plynulé ovladatelnosti. S důvěrou se můžete položit do zatáčky nebo na křižovatce otočit CB300R doslova na pětníku.

 

Technické parametry
Vrtání × zdvih:
76 mm x 63 mm
Karburace:
elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Kompresní poměr:
10,7:1
Zdvihový objem motoru:
286 cm3
Motor:
kapalinou chlazený jednoválec
Max. výkon:
22,8 kW/8 500 ot. za min.
Max. točivý moment:
27,5 Nm/7 500 ot. za min.
Startér:
elektrický
ABS System:
dvoukanálové s IMU
Přední brzdy:
kotoučová, 296 mm s plovoucím kotoučem a radiálně uchyceným čtyřpístkovým třmenem Nissin
Zadní brzdy:
kotoučová, 220 mm s jednopístkovým třmenem
Přední zavěšení:
37mm teleskopická vidlice, zdvih 130 mm
Zadní zavěšení:
tlumič Monoshock, kyvná vidlice Pro-Link, zdvih 107 mm
Velikost přední pneumatiky:
110/70R17M/C 54H
Velikost zadní pneumatiky:
150/60R17M/C 65H
Přední kola:
17"
Zadní kola:
17"
Kapacita akumulátoru:
12 V/7 Ah
Rozměry (D × Š × V):
2 012 mm x 802 mm x 1 052 mm
Typ rámu:
ocelový
Objem palivové nádrže:
10 litrů
Spotřeba paliva:
3,3 l/100 km (WMTC)
Světlá výška:
151 mm
Světlomety:
LED
Pohotovostní hmotnost:
143 kg
Výška sedla:
799 mm
Rozvor:
1 352 mm
Spojka:
vícelamelová hydraulická v olejové lázni
Stálý převod:
řetěz
Převodovka:
šestistupňová
Barevná provedení
Matte Crypton Silver Metallic
Candy Cromosphere Red
Black
Matte Pearl Agile Blue